Skybridge Scaramucci: Bitcoin dojrzał jako inwestycja

Szef SkyBridge Capital i były dyrektor komunikacji Białego Domu Anthony Scaramucci uważa, że wartość bitcoina wzrosła z biegiem lat.

Powodów jest kilka, a głównym z nich jest wejście instytucji i regulacji rządowych.

Bitcoin idealnym hedgingiem

Scaramucci ujawnił swoje przemyślenia w op-edzie opublikowanym na CNN wraz z Brettem Messingiem, dyrektorem operacyjnym SkyBridge. Scaramucci uważa, że Bitcoin stał się doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją.

Ponieważ rząd drukuje więcej pieniędzy, aby stymulować gospodarkę, istnieje ogromny strach przed inflacją. To napędza wielu inwestorów do zakupu Bitcoina. Odkrycia Scaramucci’ego nie są bezpodstawne. Ostatnia Globalna Ankieta Menedżerów Funduszy ujawniła, że Bitcoin pokonał złoto i obligacje i był teraz trzeci w rankingach „najbardziej zatłoczonego handlu“.

Bitcoin wciąż ma przed sobą długą drogę do przerzucenia złota. Analiza przeprowadzona przez CryptoQuant ujawniła, że Bitcoin, który osiągnął rekordowy poziom 42 000 USD, pochłonął jedynie 2% kapitalizacji rynkowej złota, która wynosi 10 bilionów USD.

Te liczby mogą wydawać się niskie, ale to pokazuje postęp. Kapitalizacja rynkowa BTC przekroczyła 1 bilion dolarów, gdy cena przekroczyła $410 000, zanim osiadła w okolicach $33 000 z kapitalizacją rynkową na poziomie $600 miliardów. Ponieważ zarządzający aktywami tracą zaufanie do dolara, przesuwają swoje priorytety inwestycyjne na kryptowaluty.

„Jednocześnie, zwiększone regulacje, lepsza infrastruktura i dostęp do instytucji finansowych – takich jak Fidelity – które przechowują pieniądze inwestorów sprawiły, że inwestycje w bitcoiny są tak bezpieczne jak posiadanie obligacji i towarów takich jak złoto, które są również wykorzystywane do równoważenia portfeli“ – zauważa.

Inwestorzy przyjeżdżają teraz do kryptowaluty ze względu na dojrzałość jej infrastruktury w połączeniu z rosnącymi regulacjami ze strony rządu.

Scaramucci odniósł się do przyszłościowej decyzji Office of the Comptroller of Currency, w której biuro upoważniło banki do świadczenia usług przechowywania kryptowalut w lipcu 2020 roku. Główni weterani Wall Street i duże firmy również przenoszą swoje skarby do Bitcoin. Niektóre popularne przykłady obejmują MicroStrategy, MassMutual, menedżera inwestycyjnego Ruffer i Square Jacka Dorsey’a.

Wyścig do góry Bitcoin

SkyBridge Scaramucciego również nie pozostaje na uboczu. Menedżer inwestycyjny uruchomił w grudniu Bitcoin Hedge Fund z 25 milionami dolarów swoich środków. Złożenie funduszu w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pokazuje, że został on złożony w ramach wyłączenia SEC Reg. D. Agencja Reg. D otwiera inwestycję tylko dla akredytowanych inwestorów. Firma ogłosiła, że jej ekspozycja na Bitcoin była wyceniana na $310 milionów w momencie uruchomienia.

Fundusz pobiera opłatę za zarządzanie w wysokości 75 punktów bazowych, ale nie pobiera opłaty motywacyjnej. Fidelity służy jako depozytariusz dla aktywów, podczas gdy Ernst & Young zajmuje się audytem. SkyBridge Capital dołącza do grona firm, które chcą pomóc inwestorom w pozyskiwaniu Bitcoin w Ameryce Północnej. Inne firmy, takie jak Morgan Creek Capital i Galaxy Digital Mike’a Novogratza, również pracują nad kilkoma produktami związanymi z Bitcoinem, skierowanymi do inwestorów instytucjonalnych.